Köpeği için intikam peşinde koşan bir adam! Hayır hayır sadece köpeği için değil, adamın elinden huzurunu aldılar be!

Keanu Reeves’in canlandırdığı, elini pis işlerden çekmiş olan John abimiz silahları beton altına gömüp sıradan bir hayat yaşamaya karar verir. Aynı zamanda karısı da ölmüş olan John Wick ondan geriye kalan bir araba ve köpek yavrusu ile gayet sakin ve huzurlu bir hayata adapte olmaya başlar. Ancak ne yazık ki gün gelir bela yine onu bulur. Bir kaç serserinin karısından geriye kalan araba ve köpeği bir anda elinden almasının ardından olaylar kızışmaya başlar ve film de böylece aksiyon sahnelerine giriş yapar. Karısının ölümüyle büyük bir çöküş yaşayan John Wick, onun geriye bıraktıklarının da elinden alınması ile karısının intikamını almak için son bir göreve çıkar. Ama önünde bir engel vardır. O engel de arabasını çalan kişi yıllarca birlikte çalıştığı Viggo Tarasov’un oğludur.

Bütün mafyaya tek başına meydan okuma klişesi elbette John Wick için de geçerli. Fakat John Wick’in kendine has bir havası var ve öyle çoğu filmdeki gibi mükemmel bir izlenim de bırakmıyor. Yer yer dövüşlerde zorlanan ve kırılgan bir yapıya sahip olan John Wick  onu bir nebze olsun diğer aksiyon filmlerinden farklı kılıyor.

Şunu da belirtmek isterim ki film de koskoca John Wick’i tanımayan tek bir kişi var ve oda arabasını ve köpeğini elinden alan Viggo Tarasov’un oğlu Iosef. Sen git tüm dünya da bir kalemle 3 adamı öldürmenle nam sal, herkes seni tanısın, sonra yıllarca çalıştığın adamın oğlu gelsin elinden herşeyini elinden alsın ama seni tanımasın 🙄

Son olarak birkaç şey söylemek gerekirse, John Wick klasik bir intikam aksiyonu senaryosuna sahip olmasına rağmen kendine has tarzı ve diğer aksiyon filmlerinden pekte alışık olmadığımız ögeler barındırması nedeniyle izleyiciyi ekran başına kilitlemeyi başarıyor. Üzerinizde John Wick hayranlığı bırakmıyor da değil açıkçası, zaten kendine has bir hayran kitlesi oluşmuş durumda.